ראשי | תוצאות LIVE | ONE VOD | הימורי ספורט | גליצ'ים | הימורי סוסים | Winner | רדיו | בריאות וכושר | קורס תקשורת ספורט | שער המחזור בספרד | משחק הניחושים
ה-WWE מציג: הרסלמניה, אירוע בו אגדות נרקמות
82,000 יצפו מהאצטדיון באנדרטייקר והרצף (0:20) במבחן, סינה ינסה לקחת לדה רוק אליפות, והאם טריפל H יפרוש? המדריך המלא והקרבות בפנים
CM PUNK נגד האנדרטייקר. הרצף ימשיך?
מאת ניב חביב
01/04/2013 12:40


האירוע הנוצץ והגדול ביותר של עולם ההיאבקות – הרסלמניה, יערך ביום ראשון הקרוב בעיר בה לפני 29 שנים הכל התחיל, ניו יורק. ה"רסלמניה" הראשון התקיים בשנת 1984, והוא נחשב לאירוע הראשי של ה-WWE.

וינס מקמהן, יו"ר ה-WWE, הוא למעשה האיש שהגה את הרעיון לערוך פעם בשנה ערב אחד המשלב קרבות, מופעי רוק והופעת אישים מפורסמים. בנוסף לאורחים שמתייצבים באירוע, העלילה והקונפליקטים בין המתאבקים מגיעים לשיא באותו הערב כאשר בסיומו חלקם נסגרים או לסירוגין רק מסתבכים עוד יותר.

אירוע זה נחשב לרגע השיא של השנה גם מבחינת אחוזי צפייה עולמיים. מיליוני צופים בארצות הברית בפרט ובכל העולם בכלל צופים באירוע הנחשק בשיטת ה- PPV ( “שלם וצפה").

מידי שנה מצליחים ראשי ה-WWE לפוצץ היכלי כדורסל, מגרשי פוטבול ובייסבול ואפילו אצטדיוני מוטוקרוס בעשרות אלפי חובבי הז'אנר. בשונה משאר העולם, הספורט הבידורי בארה"ב מושך לא מעט תשומת לב וכוכבי ההיאבקות מרוויחים סכומי עתק שלא נופלים משחקני קולנוע או ספורטאים רגילים.

השנה אירוע הרסלמניה יערך בניו יורק באצטדיון מיטלייף בניו ג'רזי. מדובר באצטדיון פתוח, חדש ומשוכלל, שנפתח בשנת 2010 ומכיל 82,000 צופים. אירוע הרסלמניה יכלול בתוכו יומיים של הפנינג ומכירת אקססוריז הקשורים לעולם ה-WWE כאשר יוקמו חנויות ודוכנים במתחם האצטדיון. בנוסף לאירוע המדובר, יום קודם לכן מספר כוכבי עבר יזכו להיכנס להיכל התהילה של ה-WWE כמיטב המסורת. השנה, בין היתר יכנסו להיכל התהילה מיק פולי הידוע בדמותו "Mankind”, ברונו סמרטינו, בוקר טי וכוכבת הנשים טריש סטרטוס.

מיטב המתאבקים יכנסו לזירה וילחמו על חגורות האליפות אך גם על לא מעט כבוד. בין הקרבות שיערכו נוכל למצוא את קרב הענקים בין טריפל H לברוק לסנר בקרב ללא פסילות. שום חגורה לא מונחת על המשקל אך הקריירה של האנטר דווקא כן. אם יפסיד, יאלץ טריפל H לפרוש סופית מה-WWE, בדיוק כמו שחברו הטוב שון מייקלס עשה.

המיטליף סטדיום. 82 אלף משוגעים יריעו מהדקה הראשונה של האירוע (ONE)
המיטליף סטדיום. 82 אלף משוגעים יריעו מהדקה הראשונה של האירוע
 

האלוף המכהן, דה רוק, יאלץ להגן על החגורה מול ג'ון סינה בשחזור הקרב שנערך ברסלמניה הקודמת. אך אם נשים לרגע את כל העלילות ובניית הסיפורים לקראת האירוע בצד, הקרב הנחשק ביותר ואולי הדמות הנערצת והאהובה ביותר, האנדרטייקר חוזר ובענק והפעם נגד CM PUNK. לקברן 20 ניצחונות לעומת 0 הפסדים ברסלמניה וזהו מאזן הניצחונות הטוב בהיסטוריית הרסלמניה. לקראת הערב המטורף, בחרנו להיזכר בכמה מהקרבות הגדולים של הקברן הפנומן שהיו לאורך השנים באירוע השנתי הגדול ביותר

קיין VS אנדרטייקר, רסלמניה 14 (1998)
כל מי שהיה בתאריך ה-28 למאריס בפליט סנטר בבוסטון, לא ישכח את הרגע בו נכנסו שני האחים לזירה. לאחר עלילה שנמשכה למעלה מחצי שנה בה בין היתר הכניס קיין את הקברן לארון קבורה ולאחר מכן שרף את הארון, חזר הקברן לרסלמניה וסיפק את אחד הקרבות הגדולים בהיסטוריה. זה היה ניצחון מספר 12 של הקברן ברצף ההיסטורי שלו.

אנדרטייקר מול קיין.
אנדרטייקר מול קיין. כששני האחים נפגשו על הזירה
 

שון מייקלס VS אנדרטייקר, רסלמניה 26 (2010)
לאחר ששנה קודם לכן ניצח הקברן את שובר הלבבות בקרב שזכה לתואר "אגדה נגד אגדה", שון מייקלס דרש לערוך קרב חוזר על מנת לשבור את רצף הניצחונות של הקברן שכן זהו הדבר היחידי ששון לא השיג בכל שנותיו בהיאבקות. התנאי של הקברן היה שאם שון יפסיד הוא יפרוש. קרב הענקים שכונה "רצף נגד קריירה" השתלם מאוד לבעלי ה-WWE ששברו את שיא הרייטינג באותה השנה. בסופו של קרב עמוס בטלטלות הצליח הקברן להדהים את מיליוני הצופים לאחר ששלח את שון מייקלס לגימלאות. זהו ניצחון מספר 18 ברציפות של הפנומן.

שון מייקלס מזנק על האנדרטייקר
שון מייקלס מזנק על האנדרטייקר
 

טריפל VS H אנדרטייקר, רסלמניה 28 (2012)
האירוע האחרון של הרסלמניה במיאמי אמנם הפגיש את שני הסופרסטארים, דה רוק וג'ון סינה אך הקרב הגדול ביותר שבסופו של דבר זכה גם לקרב השנה, היה בין טריפל H לאנדרטייקר כאשר השופט היה לא אחר מאשר שון מייקלס. הקרב שתוייג תחת השם "סוף של עידן" הפגיש את שני השרידים האחרונים של שנות ה-90 שעדיין הצליחו להישאר באור הזרקורים ולסחוף מיליוני מעריצים.

טריפל H, האנדרטייקר ושון מייקלס בתמונה המפורסמת
טריפל H, האנדרטייקר ושון מייקלס בתמונה המפורסמת
 

טריפל H נענה לבקשות החוזרות של הקברן להיכנס עימו לזירה, ובאותו הקרב היה נראה כי האנטר הולך לעשות היסטוריה ולהנחיל לקברן את ההפסד הראשון שלו ברסלמניה לאחר שהתחנן מהקברן להישאר על הקרקע ולא לקום על מנת שלא יגרם לו נזק כתוצאה מכל המכות שחטף. אך הקברן "חזר מן המתים" והצליח לנצח בקרב שאולי יזכר כגדול ביותר. בסיום, האנטר הרים את הקברן וביחד עם שון, הנציחו השלושה את הרגע בתמונה אגדית. זהו הניצחון ה-20 ברצף של הקברן.

לסיום, נקנח בשני הקרבות הגדולים ביותר ללא הקברן.

דה רוק VS סטיב אוסטין, רסלמניה 17 (2001)
אחד המתאבקים הגדולים והמצליחים ביותר בהיסטוריית ה-WWE, “סטון קולד" סטיב אוסטין זכה ברויאל ראמבל באותה שנה ובזכות להתמודד מול אלוף ה-WWF דאז, דה רוק בקרב ללא פסילות. אוסטין שהרגיש בבית באותו אירוע שנערך בטקסס, עיר הולדתו ומקום מגוריו, זכה לתשואות רועמות מהקהל שדחף אותו אל עבר הקרב הגדול ביותר בכל הזמנים של הרסלמניה.

דה רוק מול סטיב אוסטין בקרב ששינה את ההיסטוריה
דה רוק מול סטיב אוסטין בקרב ששינה את ההיסטוריה
 

במהלך הקרב, השניים לקחו את ההתמודדות אל מחוץ לזירה, וכאשר חזרו לזירה, הדם החל לשחק תפקיד משמעותי כששניהם מדממים מראשיהם. הטוויסט המפתיע בקרב החל כשווינס מקמהן הגיע לזירה ומנע מדה רוק להכניע את סטון קולד. לאחר שהטיח 16 פעמים ברציפות כיסא ברוקי, זכה אוסטין בחגורת האליפות. אך הניצחון שינה את דמותו של סטון קולד לאחר שזכה לבוז בסיום הקרב בעקבות העזרה ממקמהן.

שון מייקלס VS רייזור ראמון, רסלמניה 10 (1994)
ב-20 למארס 1994 במדיסון סקוור גארדן, ניו יורק, נפרץ מחסום הגבולות ברסלמניה כאשר נערך קרב הסולם בפעם הראשונה ב-PPV של ה-WWE. שון מייקלס ורייזור ראמון החזיקו באותו הזמן בחגורת האליפות הביניבשתית שכל אחד מהם טוען כי הוא האלוף. הדרך היחידה לפתור את הוויכוח מי הוא האלוף, הייתה בעזרת סולם. הראשון שעלה על הסולם ולקח את החגורות שהיו תלויות בגובה של למעלה משלושה מטרים היה רייזור ראמון האגדי.

רייזור ראמון עם שתי חגורות האליפות
רייזור ראמון עם שתי חגורות האליפות
 

רשימת הקרבות ברסלמניה 29: רייבק נגד מארק הנרי, כריס ג'ריקו נגד פאנדאנגו, שיימוס, רנדי אורטון וביג שואו מול השילד (סט. רולינגס, דין אמברוז ורומן ריינס), דה מיז נגד ווייד בארט על האליפות הביניבשתית, אלברטו דל ריו נגד ג'ק סווגר על אליפות העולם במשקל כבד, קיין ודניאל בראיין נגד דולף זיגלר וביג אי לנגסטון על אליפות הזוגות, טריפל H נגד ברוק לסנר, אנדרטייקר נגד CM PUNK ודה רוק נגד ג'ון סינה על אליפות ה-WWE. הזמר האורח באירוע יהיה פי דידי.

נקווה שתהיה תמורה לאגרה, להתראות בשנה הבאה.

דה רוק מול ג´ון סינה. מה יוליד קרב האליפות?
דה רוק מול ג´ון סינה. מה יוליד קרב האליפות?
 

 Facebook   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
כל הזכויות שמורות 2016-1999 © סיטינט בע"מ